Täiskasvanud isiku vägivaldse käitumise ja hoiakute muutmine on väga keeruline, praktiliselt võimatu.
Sa ei suuda vägivaldset meest oma headuse, abivalmiduse ja armastusega muuta teistsuguseks.

 • VASTUTA AINULT ISEENDA EEST!
  Ära püüa vastutada mehe tegude või tegematajätmiste eest. Lase temal ta enda käitumise tagajärgedega tegeleda! Sa võid temast hoolida, ent lõpeta hoolitsemine. Ta pole Su laps!
 • KESKENDU ISEENDALE!
  Leia endale tegevusi, mis toovad Sulle rahu ja meelekindlust. Tegele oma hobidega. Otsi endale uusi sõpru, tuttavaid või kohtu vanadega. Loe kirjandust. Käi jalutamas. Püüa teha kõike, mida Sa oled tahtnud teha, kuid pole julgenud. Kui julgusest puudu jääb, siis otsi isik, kes Sind julgustaks ja positiivset tagasisidet annaks. Selline muutus võib tuua Sulle enesekindlust ja kergendust.
 • ÜTLE “JAH” VÕI “EI”, NAGU SA SEDA SOOVID!
  Õpi ütlema “ei” ka siis, kui Sa seda hästi ei julge või ei söanda.
 • ÄRA LASE END HEIDUTADA VÕIMALIKEST TAGASILÖÖKIDEST!
  Kui vägivaldne mees näeb, et pühendad järjest rohkem tähelepanu ainult iseendale, võib ta saada vihaseks ja hakata Sind süüdistama, et Sa ei hooli enam temast või lastest vms. See raev võib tulla tema paanikast, et ta ei suuda Sind piisavalt kontrollida ja Sa võid tal käest libiseda. Ainult Sinu enesekindlus ja järjepidevus viib Sind sihile. Ära lase end heidutada ka sellest, kui keegi (võhikust) isik, kes on kuulnud Sinu probleemist, ei suuda Sind mõista. See näitab tema kitsarinnalisust.